Zawieszki charms

Posted by: admin  :  Category: Kolekcje

Bransoletki ze specjalnie dopinanymi zawieszkami już od paru ładnych lat są prawdziwym hitem na rynku jubilerskim. Każda kobieta lubiąca biżuterię na pewno chciałaby mieć tego typu bransoletkę w swojej kolekcji. Wiele z nas już ma tego typu cacka. Nie ulega wątpliwości, że widząc piękne zawieszki charms sprzedawane w salonach jubilerskich można oniemieć z wrażenia. Te niewielkie błyskotki symbolizują bardzo często niezwykle ważne dla noszącego sytuacje i przedmioty, a nawet ukochane osoby. Mówi się, że są to pewnego rodzaju talizmany.

j

To może przez to są tak chętnie kupowane. Kto wie, może jest w tym jakaś prawda? Na pewno wielu z nas, jeśli nie każdy, ma na pewno jakiś przedmiot (nawet bardzo niewielki) który ma przynosić szczęście. Dlaczego więc nie mieć miniaturki tego przedmiotu zawsze przy sobie? Przykładowymi i najczęściej kupowanymi talizmanami są: butelka dla dziecka – kupują je młode (i nie tylko) mamy, którym charms ma przynosić szczęście i zdrowie dla ich dzieci; samolot – mówi się, że ma symbolizować życie pełne podróży i przygód. Innym symbolem jest słoń - także należy on do najbardziej znanych talizmanów – symbolizuje życie pełne wspaniałych wspomnień. Torebka damska natomiast – życie w obfitości; gwiazda – spełnione marzenia; znaczek pocztowy – dobre wieści; koniczyna – szczęście.

k

W tradycyjnych bransoletkach charme (najczęściej kupowanych) talizmany wiszą luźno jako ozdoby. Natomiast w italian charms, poszczególne talizmany są ze sobą dokładnie połączone i tworzą szereg blaszek lub metalowych elementów. Zawieszki stały się jednym z ulubionych elementów biżuterii głównie wśród młodzieży, ale nie tylko – starsi też bardzo lubią nosić tego typu rzeczy. Zawieszają oni je nie tylko na bransoletkach, ale także na plecakach, brelokach do kluczy, łańcuszkach, torebkach i innych. Uważane są one za jedne z najbardziej sympatycznych i ciekawych części garderoby.