Pierścionek zaręczynowy

Posted by: admin  :  Category: Biżuteria okoliczościowa

Zaręczyny traktowane są coraz częściej jak nieodłączny element „drogi” do zawarcia związku małżeńskiego. Zaręczyny odbywają się w przeróżnych miejscach. Raz to w miejscu eleganckim (np. restauracja), innym razem w pięknym (podczas wakacji na egzotycznej wyspie, itp.). Dlaczego tak się dzieje? Myślę, że to po to, aby akt ten stał się niezapomnianą do końca życia chwilą dla obojga narzeczonych. Bardzo ważnym, co jest oczywiste chyba dla każdego z nas, bez względu na wiek, elementem w zaręczynach jest oczywiście pierścionek zaręczynowy. Jest to właśnie ten jedyny i wyjątkowy pierścionek, który przyszły narzeczony daje swojej wybrance w dniu zaręczyn.

c

Jest on najczęściej zdobiony szlachetnym, białym kamieniem, choć popularne są także kamienie półszlachetne. Do takich kamieni należą diamenty lub cyrkonie, choć zdarzają się pierścionki zaręczynowe z innymi kamieniami (rubin, szmaragd czy szafir). Noszony jest na palcu serdecznym lewej ręki i oznacza zgodę na oświadczyny, co zapowiada ślub danej pary. Do dziś zachowały się różne mity dotyczące zaręczyn. Mówi się, że szczęście w małżeństwie i trwałość związku gwarantuje tylko ten pierścionek, który wykonany został z metalu szlachetnego (złota lub platyny), a kamieniem szlachetnym, godnym wręczenia przyszłej żonie jest diament. Kiedyś wierzono, że każdy inny kamień przyniesie związkowi pecha. Dzisiaj, salony jubilerskie mają w swoich ofertach dziesiątki, a nawet setki różnych rodzajów pierścionków zaręczynowych.

d

Jedne są wykonane z jednego metalu w całości, inne są połączeniem kilku różnych metali, co na pewno nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Dużą popularnością cieszy się obecnie połączenie białego i żółtego złota. Przed wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, warto spędzić trochę czasu na poszukiwaniach. Dzięki temu, drodzy Panowie, na pewno uda Wam się znaleźć odpowiedni pierścionek dla Waszej wybranki.