Amulety i talizmany czyli magiczna biżuteria…

Posted by: admin  :  Category: Ciekawostki

dsc02602

Amulety i talizmany to przedmioty, które słynną z ich magicznej mocy. Ich właściciele wierzą, że chronią ich one przed wszelkim złem, chorobami, a nawet nieszczęściem. Ponad to zapewniają one opiekę i pomyślność w różnych dziedzinach życia takich jak na przykład miłość, praca, zdrowie, kariera i sukces zawodowy. Ta czarodziejska biżuteria funkcjonowała jeszcze w czasach starożytnych. Niektóre amulety po dziś dzień chronią ludzi. Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale takim amuletem może być nawet krzyżyk chrześcijański noszony na piersi. Ogólnie przyjmuje się, że jest to oznaka wiary, którą wyznaje dana osoba, ale przyglądając się bliżej możemy stwierdzić, że osoba nosząca go wieży w to, że chroni ją przed złem. Ponad to amulet ten to jest przedmiotem świętym , co sprawia, że jego moc wydaje się być jeszcze większa. Ale to nie jedyny amulet z dawnych czasów. Są nimi np.: egipski amulet o nazwie Oko Horusa czy też inny amulet Krzyż Ankh. Do starodawnych talizmanów natomiast zaliczyć można powszechnie znaną Gwiazdę Dawida. Ludzie wierzą, że chroni ich przed złem, przynosi szczęście oraz jest w stanie spełniać marzenia danej osoby. Do talizmanów zaliczamy także m.in. Rękę Fatimy, Tai Chi i inne.
Jeśli mówimy o magii i magicznych przedmiotach warto wspomnieć o voodoo. Ostatnio wiele czasu poświęciłam na znalezienie informacji na temat tej czarnej magii. Jest to niezwykle interesujący system religijny łączący wiarę plemion Afryki Zachodniej z europejskim katolicyzmem. Czytając znalezione materiały doszłam do wniosku, że skuteczność tych magicznych praktyk ma podłoże w wierze. To wiara jest tym magicznym składnikiem, który sprawia, że voodoo naprawdę może działać. To nasze zaangażowanie jest źródłem mocy voodoo. Ta magiczna sztuka może działać w dwie strony: dobrą lub złą. W praktyce jednak zło wygrywa, gdyż negatywne emocje mają większą siłę i moc. Ludzie używają voodoo podczas zawodu miłosnego, w walce o władzę czy stanowisko lub po prostu zdradę, która jest niestety wszechobecna w dzisiejszych czasach. Istnieją jednak momenty w naszym życiu, takie jak na przykład choroba bliskiej osoby, kiedy to chęć życia wyzwala emocje o podobnej mocy, co te negatywne. W konsekwencji nasza wiara jest w stanie negatywnie lub pozytywnie wpływać na życie drugiej osoby. Wiara wyzwala w nas emocje i adrenalinę. Skupiamy się na danej osobie w dobry lub zły sposób, co może doprowadzić do zmiany stanu zdrowotnego lub emocjonalnego danej osoby.
Podsumowując, wszelkiego rodzaju amulety, talizmany, voodoo i cała magia jest naszą wiarą. To ona sprawia, że przedmioty te zyskują tą tajemną moc, która jest w stanie ochronić nas przed złem i zapewnić szczęście w miłości, zdrowiu czy pracy. Skoro nasza wiara potrafi zdziałać cuda i stać się magią korzystajmy je. Nośmy amulety i talizmany, w które wierzymy, by nasza wiara nadała im funkcje magiczne. Nawet jeśli w rzeczywistości są one bez wartościowe w połączeniu z wiarą stają się przedmiotami magicznymi, a my możemy poczuć się jak czarodzieje z bajek. Ważne jest jednak, bo korzystać z nich rozsądnie i nie życzyć nikomu złego, bo ja osobiście wierzę w jedno: „wszystko co robisz do ciebie wraca…”.

voodoo-doll